קצרים ועטורי פרסים

הגברים שמעבר לגדר

ישראל 2018. דוקו. 28 דקות, עברית, ערבית ואנגלית, כתוביות באנגלית

פרס דב הזהב לסרט הקצר הטוב ביותר, פסטיבל ברלין 2018

אינס, בת 29 מתל אביב, יוצרת קשרים עם גברים מהגדה המערבית ורצועת עזה באתרי הכרויות. כשהיא משוחחת איתם בטלפון או פוגשת אותה בשטחי פלסטין, הכיבוש מתערבב עם הכיבוש המיני ושיחה פתוחה על סקס הופכת לדיון על מגדר. הכי רחוק שאפשר מעוד סרט על הסכסוך.

בימוי, תסריט, עריכה וצילום: אינס מולדבסקי. צילום נוסף: זילקה שונפלד. חברת הפקה: בצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים. הופק בסיוע: דוקווילאג'.

תפקיד בעל משמעות

ישראל 2017. עלילתי. 17 דקות. עברית. כתוביות באנגלית.

פרס התסריט ופרס חביב הקהל, הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים, תל אביב.

הילי, קצינת נפגעים בבית חולים, מתקשה להתמודד עם הבעיות שמציבים המאושפזים מחד ועם המפקדת שלה מאידך. הסרט נותן לדמות, שנדרשת להישאר יציבה ומנחמת, את הנחמה וההבנה שהיא עצמה משוועת לקבל, ומעלה שאלות עמוקות על מהותו של תפקיד קשה כזה והיכולות שהוא דורש.

תסריט ובימוי: שירה פלורנטין. הפקה: סם שפיגל – בית ספר ליצירה קולנועית. צילום: יותם כסלו. עריכה: דנאל אל-פלג. שחקנית: אנה סגן כהן. הופק בסיוע המיזם לקולנוע ולטלוויזיה בירושלים.

אינטרגלקטיק סמוראי

ישראל 2017. עלילתי. 19 דקות. עברית.

מקום ראשון בתחרות הסרט העצמאי הקצר, הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים, תל אביב.

אחותה הצעירה של ליה, דניאלה, נולדה עם שיער חלק. אמן וכל הקהילה האתיופית מאמינים כי היא נולדה ברוכת אלוהים, אבל ליה מכחישה בכל תוקף את התיאוריה הזאת ולוקחת את אחותה למסע מסוכן בתקווה להוכיח לכולם שהאל אינו קיים.

תסריט ובימוי: הגר בן-אשר. הפקה: קובי עזרן. צילום: דוד סטרז'מייסטר. עריכה: גיא נמש. משחק: ליה אליס, דניאל אייסו. הופק בסיוע: משרד התרבות והספורט, המועצה הישראלית לקולנוע, קרן גשר.

היה שווה כל שקל

ישראל 2017, תיעודי. 14 דקות, עברית

ציון לשבח, הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים, תל אביב

שמונה סרטים קצרצרים ומצמררים מספקים הצצה לעולם האפל של תעשיית הזנות. הסרטים משלבים טכניקות שונות ומבוססים על ציטוטים של צרכני זנות ועדויות של נשים בזנות. הפרויקט הוצג לראשונה בפסטיבל קולנוע דרום 2017 ומאז השתתף בשלל פסטיבלים, ובהם הפסטיבל הבינלאומי "אנסי" (Annecy), מהגדולים והחשובים בפסטיבלי האנימציה בעולם.

בימוי: אילונה יודין, פז ברנשטיין, מולי אסידו, אריקה קמפטון, אדם מגרלה, יעל סולומונוביץ, לארה בויום, שרי אברג'ל, גיא לבנת, נוי פריימן. הפקה: המכללה האקדמית ספיר.

ילדה
ישראל ואוקראינה, 2018. 23 דקות. רוסית. כתוביות בעברית ובאנגלית.
פרס המשחק הטוב ביותר, הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים, תל אביב

כשאניה מארגנת את מסמכי העליה שלה מאוקראינה לישראל, היא מגלה שאביה, אותו לא ראתה עשרים שנה, הוא זה שצריך לחתום עבורה על האישור האחרון – זה שיעניק לה אפשרות לעתיד טוב יותר.

תסריט ובימוי: דריה טורצקי. הפקה: סראפימה קוצנקו. בית הספר לקולנוע ולטלוויזיה ע"ש סטיב טיש, אוניברסיטת תל אביב. צילום: טניה דודניק. עריכה: יפים גרבוי. משחק: אנסטסיה פיין, יורי פוטפנקו.