פוּטְסְטְרֶצֶ'ר

פוּטְסְטְרֶצֶ'ר

ישראל 2017, דוקו. 57 דקות, עברית ואנגלית, כתוביות בעברית ובאנגלית

בגיל 21 מחליטה ענבר חגאי – ללא שום רקע בריקוד וללא יכולות פיזיות מתאימות – להגשים חלום ולהפוך לבלרינה. בסרט היא מתעדת את האימונים הסיזיפיים שכפתה על עצמה, שיחות עם מומחים ששכרה לעזרתה (שבלשון המעטה אינם אופטימיים באשר לסיכויה), התקנה ושימוש בסדי עינויים שהיא מעצבת: ווים וקבי עץ אליהם היא קושרת את רגליה במטרה להרחיב את הפיסוק ולחדד את הפוינט. אפילו טיפול רפואי שנוי במחלוקת להצרת היקפים, שגם אותו היא מתעדת בחושפנות מרתיעה כמעט. לאורך הסרט כולו נעה דמותה של חגאי על הציר שבין המגוחך למעורר ההשתאות, ואפילו הערצה, כל הדרך אל האודישן הנכסף בבלט הישראלי.

בימוי: ענבר חגאי. צילום: דניאל קגנוב, בר שארמה, בן גל. צילומים נוספים: נדיה פרלוב, אור אריאלי, דרור חגאי. עריכה: ענבר חגאי, דניאל קגנוב.

בסיום ההקרנה יתקיים סשן שאלות ותשובות בהשתתפותה של הבמאית ענבר חגאי.

המופע של תימור

ישראל 2016, דוקו. 29 דקות, עברית

תימור, זמר אופרה, חוזר לגור עם ההורים בגיל 37. הוא מחליט שהגיעה השעה להעלות את המופע שתמיד חלם עליו. אמו, מבקרת אופרה, לא מאמינה שהוא מסוגל, אבל המורה שלו דווקא כן. דוקו קצר ומרגש מאוד על המרדף אחרי חלומות, והקושי לעשות זאת דווקא בגלל האנשים הקרובים אלינו ביותר.

בימוי, תסריט, הפקה: תמרה ממון, סם שפיגל – בית ספר ליצירה קולנועית. צילום: מאי עבאדי גרבלר. עריכה: אוריה הרץ. משתתפים: תימור אורחן, אלה נורודוביץ', לילה אורחן.