נשים על נשים

מכת חום

ישראל 2018, עלילתי. 15 דקות, עברית

אם ובתה יוצאות לטיול בערבה, שמציף את כל ההבדלים ביניהן. טינקר שיראי מצטיינת כדמות עוכרת שלווה של אמא שמסרבת להתבגר, נעה על הגבול בין ניסיונות לדמות לבתה המתבגרת, ניסיונות לחנך אותה והשפלה שלה בפועל, הכל במעטפת של דאגה כנה לשלומה.

תסריט ובימוי: עדי שנער. הפקה: טינקר ואייל שיראי. צילום: איתן חתוכה. עריכה: עמית עיני. משחק: קורל דויטש, טינקר (טינקרבל) שיראי, ג'לאל מסרווה, אולי שטרנברג. הופק בסיוע קרן גשר.

כמו בבית

ישראל 2017, עלילתי. 13 דקות, עברית, כתוביות באנגלית

שלושה זרים מזדמנים ערב אחד לאותו המקום – האחת מתעכבת לפני חגיגות יום הולדתה ה-50, השני הוא גבר אלמן והשלישי הוא ילד בודד עם בעיות משפחתיות משלו. קשר אינטימי יוצא דופן נרקם בין השלושה. סרט מינימליסטי, עדין ומלא לב.

תסריט ובימוי: שירה מישר. הפקה: ליהי סבג, מעלה – בית הספר לקולנוע ולאמנויות. צילום: אריק קאופמן. עריכה: תמר בן-ברוך. משחק: יבגניה דודינה, יואב הייט, מארק קרוגליאקוב.

סיבוב

ישראל 2018, עלילתי. 10 דקות, עברית, כתוביות באנגלית

גבר מבוגר עוזר לאישה צעירה לשלם על כרטיס האוטובוס. מאותו רגע והלאה הנסיעה הופכת עבורה לסיוט. האוטובוס השקט והסביבה הפסטורלית רק מדגישים את קיצוניות הסיטואציה, המתבטאת היטב גם בפניה מלאות ההבעה של השחקנית הראשית.

תסריט, בימי ועריכה: לורן טרבלסי. הפקה: הילל ראטה, מעלה – בית הספר לקולנוע ולאמנויות. צילום: ספיר רוקח. משחק: מאי אזולאי, יצחק פקר.

 
קרוב לים

ישראל 2018, עלילתי. 19 דקות, עברית

שתי נשים מרקעים שונים, שעדיין מתאוששות מאובדנו של אדם אהוב, מתאחדות סביב בדידותן. האחת מציעה לשנייה להצטרף אליה למסע לילי בלתי שגרתי. שתי שחקניות מופלאות, צילום מרהיב ואווירה מדויקת יוצרים יחד סרט נוגע ורגיש.

תסריט ובימוי: אור אנגל. הפקה: אריאל שפיגל, ביה"ס לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש – תל אביב. צילום: שי סקיף. עריכה: מיטל שבח. משחק: הדר גלרון, סמדר קילצ׳ינסקי, אסף גולדשטיין.

 
מה שבפנים

ישראל 2017, עלילתי. 17 דקות, עברית, כתוביות באנגלית

איה היא עובדת סוציאלית הצופה מדי יום בפגישות בין הורים וילדיהם במרכז קשר. פגישה שלא מתנהלת בהתאם לנהלים מביאה אותה לצידו השני של חלון הזכוכית. משוחק ומצולם נהדר, סרט שמצליח ליצור עולם רגשי שלם במקום אחד ובזמן אחד.

תסריט ובימוי: דנאל אל-פלג. צילום: מאי עבאדי גרבלר. עריכה: עליזה חנוביץ'. הפקה: סם שפיגל – בית ספר ליצירה קולנועית. משחק: אילנית בן יעקב, רינת מטטוב, יואב אוחנה.

 
הקול של האוטובוס

ישראל 2017, עלילתי. 10 דקות, עברית, כתוביות באנגלית

קולה של רות הוא שמקריא את התחנות בכריזה של האוטובוס, אך לנהל שיחה עם משהו שאיננו המיקרופון זה קצת יותר מסובך. בעצת הפסיכולוג שלה היא מנסה ליזום שיחות בעצמה, אבל גם עליו לא בטוח שכדאי לה לסמוך. סיפור יוצא דופן על דמות יוצאת דופן, שמצליח לומר הכל בלי להגיד את זה בקול. "יגון" של צ'כוב, גרסה החרדה החברתית.

תסריט ובימוי: עינת גולן. הפקה: סיגי גולן, נוגה טמקין, סם שפיגל – בית ספר ליצירה קולנועית. צילום: רומן פורצקי. עריכה: מאיה רודיך. משחק: נטע שפיגלמן, דליה שימקו.