מסכת פאה

מסכת פאה

ישראל 2018. דוקו. 52 דקות. עברית. כתוביות בעברית ובאנגלית .

דרך מסע אישי ומשפחתי בענייני נשים – נישואים, גירושים, שידוכים, כיסוי ראש וחיי משפחה – מתעדת רחל את עולמן של נשים חרדיות. כבוגרת בית יעקב, היא נישאה בשידוך לאברך וכל רצונה היה להיות "אישה כשרה עושה רצון בעלה", אך רחל נקלעה לנישואים שלא צלחו. היא התגרשה וביקשה להוריד את הפאה, מהלך חריג בחברה החרדית. התנגדותם של הוריה, ההלכה והחברה מציבים בפניה קונפליקט. היא יוצאת למסע אישי, משפחתי וחברתי דרך הפאה, על מנת לשאול על כיסוי וגילוי, נשיות מודחקת, יופי וצניעות, נישואים וגירושים, מוסכמות חברה, גיל הנישואים המוקדם וריבוי הילודה, פרנסה וקריירה.

בימוי, תסריט ותחקיר: רחל אליצור. הפקה וצילום: אביגיל שפרבר. חברת הפקה: פרדס הפקות – אביגיל שפרבר. עריכה: טלי זוהרה חייט. הופק בסיוע: המועצה הישראלית לקולנוע; הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה; יס דוקו; מפעל הפיס.

בסיום ההקרנה יתקיים סשן שאלות ותשובות בהשתתפותה של הבמאית רחל אליצור.

טריילר: https://www.youtube.com/watch?v=2u_IRRQodWg

שאבעס כלה

ישראל 2018. עלילתי. 15 דקות. עברית ואנגלית. כתוביות בעברית. ציון לשבח, פסטיבל ירושלים

במסיבת "שבת הכלה" של חברתה הטובה ביותר, אלקה מרגישה לא שייכת ואפילו מיותרת. הברכות נראות לה מזויפות, השמחה מאולצת והבנות האחרות מדברות על נישואים בצורה מתקתקה ואפילו א-מינית, כך שאין לה ברירה אלא לצאת למלחמה על לב הכלה. קומדיה עצובה וצבעונית על חברות, סקס, דת וכל מה שבאמצע, שנראית כמו פרק אבוד מהסיטקום הירושלמי-אמריקאי שלא ידענו שאנחנו צריכות.

תסריט ובימוי: עליזה חנוביץ. הפקה: גל נאה, סם שפיגל – בית ספר ליצירה קולנועית. צילום: דנאל אל-פלג. שחקניות: עליזה חנוביץ, דה ציון.