למה את לא מחייכת? לקט קומדיות

קח את עצמך בידיים, מייקי

ישראל 2017, עלילתי. 19 דקות, עברית, כתוביות באנגלית

מייקי שבור הלב מתכנן לעשות את מה שעושים כולם אחרי פרידה – לשקע את עצמו בג'אנק פוד ובהאזנה אובססיבית להודעות של האקסית תוך קריאות "זונה!" מזדמנות. אלא שבסופר השכונתי תופסת אותו דנה, סטודנטית לקולנוע. היא מתחננת לפניו שישחק בסרט שלה, היא לא מוכנה לקבל לא כתשובה והיא לא שועה להסבריו שהוא בכלל לא שחקן ולא קוראים לו יפתח. בלית ברירה הולך מייקי לאודישן, מוצא גאולה במפתיע, ועכשיו הוא רק צריך להתמודד עם העניין הקטן הזה של מי הוא באמת. קומדיה מטורללת שמתחילה מסיפור החלפת זהויות פשוט ומקצינה במהירות מסחררת.

תסריט ובימוי: דנה פרנק. הפקה: מאיה שטיינברג, ביה"ס לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש – תל אביב. צילום: נעמי מרוז. עריכה: מיה קלר. משחק: תום חגי, שרון טל, ויטלי פרידלנד-חיון.

טאצ'

ישראל 2018, עלילתי. 14 דקות, עברית, כתוביות באנגלית

לייב רוצה לעבור לאותו בית אבות יוקרתי עם חברו הטוב שאול: יש בו חוגים, הפקות ואפילו טורניר טאצ'. יש רק בעיה אחת: בעוד שאול הוא ניצול שואה, לייב הוא סתם אשכנזי פשוט שהספיק לברוח לפני המלחמה, ולכן בקשתו נדחית. כעת נאלץ לייב למצוא פתרונות יצירתיים כדי להתמודד עם הסוגיה הזו ולהשיג לעצמו את הסטטוס הנחשק. סרט אבסורדי, משעשע ומלא לב.

בימוי: מרים ברון. תסריט: גל משיח, מרים ברון. הפקה: שיראל אפללו, מכללת סמינר הקיבוצים. צילום: זמיר נגה. עריכה: שי עזרי. משחק: גדליה בסר, הילל הרמן, שמוליק קלדרון.

סבתא חיה, רותי מתה

ישראל 2017, עלילתי. 15 דקות, עברית, כתוביות באנגלית

סבתא חיה מעמידה פני מתה ומבריחה מטפלת פיליפינית נוספת,  רותי שגרה אצלה באופן זמני שוב נתקעת איתה לבדה. באקט של מרד יוצאת רותי לבלות, כמו הצעירה נטולת האחריות שהיא אמורה להיות, ומגלה שלא כל כך פשוט לה להשתחרר. מסבתא, ובכלל. דרמה קומית חיננית וכתובה היטב, ששיאה הרומנטי הוא מופת של מבוכות.

תסריט ובימוי: גל רוזנבלוט. הפקה: עומר הראל, סם שפיגל – בית ספר ליצירה קולנועית. צילום גיל וסלי. עריכה ברית הראל. משחק: אופיר צוויגנבום, רינה רוזנבאום, יניב זנבה. הופק בסיוע קרן יהושע רבינוביץ' לאמנויות – פרויקט קולנוע.

נגה

ישראל 2018, עלילתי. 16 דקות, עברית, כתוביות באנגלית

קומדיה שחורה משחור. נגה היא נצר למשפחה מדכאת במיוחד, החברים הכי טובים שלה הם עכברים והבחור שהיא דלוקה עליו התמזמז איתה מהסיבות הכי לא נכונות. היא גם יודעת בדיוק מה היא רוצה, ולא תהסס לפגוע במי שימנע את זה ממנה. ראו הוזהרתם. אגדת ניינטיז צבעונית ומטונפת, שהיא קצת ג'ון ווטרס, קצת סרט מצויר וקצת קומדיית נעורים על ספידים. בונוס כיפי: אלכס אנסקי בתפקיד הקריין.

תסריט, בימוי, עריכה והפקה: אופל פרץ. הפקה: אופל פרץ, ביה"ס לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש – תל אביב. צילום: אבי גרניט. משחק: מאיה לנדסמן, שחר נץ, נילי צרויה, אלכס אנסקי.

 
רחוק

ישראל 2017, עלילתי. 7 דקות, עברית, כתוביות באנגלית

פולש מסוכן מתקרב אל הבסיס באמצע השמירה של יסמין – אמא שלה שממש סתם במקרה עברה בסביבה. העובדה שמדובר בבסיס דרומי ונידח לא עצרה אותה, אז איך לעזאזל יסמין תגרום לה ללכת? כל מי שגדל עם הורים מגוננים-מדי יזדהה עם הסיפור הקטן והמצחיק הזה, שהולך ומקצין עם כל רגע שעובר.

תסריט ובימוי: מיה רודיך. הפקה: ניצן יצחק, סם שפיגל – בית ספר ליצירה קולנועית. צילום: הדר בר אל. עריכה: אלון רטר. משחק: הדס קלדרון, תמרה אפשטיין, יובל סטטמן