אודות הפסטיבל

בדידות בפריפריה,התבגרות,הטרדות מיניות, גיור, זנות, מתנחלים, הורות, דימוי גוף ועוד נושאים רבים נוספים יעמדו במרכז הסרטים שיוקרנו בשבוע הבמאיות והיוצרות אשר יתקיים זו השנה השלישית בין התאריכים 1-8.9.18. בסינמטק תל אביב ובקולנוע אופקים. כול סרטי הפסטיבל נוצרו ע"י במאיות ויוצרות וכולם נמצאים לפני ההפצה המסחרית או השידור שלהם . שבוע הבמאיות והיוצרות נועד להפנות זרקור אל העשייה הענפה של נשים בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה, לעודד ולקדם את מעמדן של היצירה והיוצרות. והמודעות לעשייתן בקרב קהל הצופים. עצם קיומו של הפסטיבל אינו מובן מאליו, שנה ותשעה חודשים עברו מהפסטיבל הקודם. למרות היבול היצירתי המרשים שמציג הפסטיבל,פוטנציאל היוצרות רחוק מלהתמצות במציאות הקיימת בתעשיית הקולנוע והטלוויזיה בישראל.

עשרות יצירות קולנועיות של במאיות ויוצרות ישראליות יוקרנו במהלך הפסטיבל שיתקיים בסינמטק תל אביב ובקולנוע אופקים | בין סרטי הקולנוע שיוקרנו בפסטיבל : "פרה אדומה" "אין בתולות בקריות"  ו "אישה עובדת" ואחרים | 18 סרטים דוקומנטריים משתתפים בפסטיבל, בניהם: "המתנחלת" על במאית תל אביבית, שמתנחלת בלב ההתנחלות, "מסכת פאה" העוסק בעולמן של נשים חרדיות בנות זמננו, "הגברים שמעבר לגדר" המלווה צעירה במפגשי טינדר עם גברים מהצד השני של גדר ההפרדה, "רוח אחרת" – שיצרה מנורה חזני על אביה, בני קצובר ופרויקט ההתנחלויות של חבריו, פוּטְסְטְרֶצֶ'ר על אישה שמחליטה להיות בלרינה כנגד כול הסיכויים ו"היה שווה כל שקל" – אנימציית דוקו על העולם האפל של תעשיית הזנות. ו 20 סרטים קצרים יציגו את הכישרונות החדשים הגדולים של היצירה המקומית ובינג' של סדרת רשת חדשה "הלסביון העליון" יערך עם מסיבה עליזה במיוחד.
במהלך הפסטיבל יוקרנו סרטים עלילתיים ודוקומנטריים חדשים, חלקם בהקרנת בכורה. כמו כן יתקיימו אירועים מיוחדים, פאנלים מקצועיים, הרצאות ועוד, בהם פאנל מבקרות קולנוע ישראליות וכנס MeToo#2 בהשתתפות במאיות ויוצרות מובילות.

שבוע הבמאיות והיוצרות מתקיים מיוזמתם של טרנספקס\סינמה פה וסינמטק תל אביב נוצר בשיתוף: איגוד הבמאיות והבמאים, האקדמיה הישראלית לקולנוע,קרן הקולנוע הישראלי,קרן רבינוביץ – פרויקט קולנוע ויונייטד קינג